O tym, jak wymiar sprawiedliwości bezpodstawnie złamał życie

We wtorek 24 maja, w Cafe Niespodzianka odbędzie się spotkanie z osobami, którym wymiar sprawiedliwości złamał życie bezpodstawnie wysyłając za kraty. W promocji książki "Bez wyroku" Aleksandra Majewskiego udział wezmą: Zbigniew Góra, Czesław Kowalczyk, Artur Łętowski, Andrzej Żuromski. Spotkanie poprowadzi Witold Gadowski.


 

BEZ WYROKU – Aleksandra Majewskiego

Spotkanie z osobami, którym wymiar sprawiedliwości złamał życie bezpodstawnie wysyłając za kraty
Góra, Kowalczyk, Łętowski, Żuromski

24 maja (wtorek) godz. 18:00
Cafe Niespodzianka (ul. Marszałkowska 7) Warszawa

Spotkanie poprowadzi: Witold Gadowski
 
Zbigniew Góra - mężczyzna stracił w wyniku fatalnej pomyłki (a może raczej chęci znalezienia kozła ofiarnego?) trzy lata życia na wolności. Góra został oskarżony o zabójstwo starszej kobiety, lekarki, od której wynajmował mieszkanie.
 
Czesław Kowalczyk ps. "Czester" - odsiedział 12 lat za zabójstwo, którego nie popełnił. Kowalczyk w momencie zabójstwa 26-letniego Adama K., instruktora jazdy konnej, rozmawiał ze swoją partnerką przez telefon. Wiedział o tym on, wiedziała o tym jego kobieta, mógł to również poświadczyć jego kierowca. Nikt nie wziął tego alibi pod uwagę. Prokurator zapewniał, że kierowca „Czestera” złożył zeznania, ale nic one nie wniosły.
 
Artur Łętowski, ale wypowiada się w jego imieniu brat – Tomasz. Artur podejrzany o rozpowszechnianie za pomocą stron internetowych treści mogących ułatwić popełnienie przestępstw o charakterze terrorystycznym, publiczne pochwalanie zamachów terrorystycznych zorganizowanych przez Osame bin Ladena i kierowanej przez niego organizacji terrorystycznej Al-Kaida. Podobno planował zorganizować grupę dżihadystyczną na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Przeszedł na islam – jego duchowym wzorem był twórca Hamasu szejk Ahmed Yassin - i to miał być też jego pseudonim. Po 9 miesiącach wrócił do domu z gronkowcem i więzienną fobią. Sprawę umorzono.

Andrzej Żuromski ps. "Żurom" - żywy dowód na to, że można porzucić przestępcze emploi i zacząć żyć normalnie, dla śledczych stał się złem wcielonym. A wszystko przez zeznania świadka koronnego Arkadiusza T., ps. „Jezus”, który zarzucił artyście handel narkotykami – sprzedaż kieleckim przestępcom trzech kilogramów amfetaminy i 10 kilogramów marihuany.
 
Spokojne małżeństwo zostało oskarżone o propagowanie nienawiści rasowej, choć posiadali tylko kolekcję muzyki z gatunku punki/oi!. Funkcjonariusze ABW podejrzewali, że płyta zespołu Moskwa może… promować treści neonazistowskie.

I wiele innych wstrząsających historii znajduje się w książce Aleksandra Majewskiego.
 
Przy pracy nad filmem „Insha Allah Krew Męczenników” pracowałem z bratem Artura Łętowskiego - jednego z bohaterów książki. Dobrze poznałem mechanizm absurdalnej opresji ze strony służb specjalnych. Artur siedział w areszcie oskarżony o... wspieranie międzynarodowego terroryzmu. Koszmar. Książka Aleksandra Majewskiego jest bardzo potrzebna, opowiada bowiem o tych, którzy cierpieli w ciszy... zaszczuci przez anonimowy "wymiar sprawiedliwości". Dobra robota.
Witold Gadowski – pisarz i reporter.
 

23-05-2016 admin

Komentarze

  • Barbara Stanwyck – Style Icon (waldina.com) 47.610789 -122.323751 Share theinShareFacebookPinterestTwitterStumbliUponTumblrLinkedI:Emasl DiggPrintRedditLike this:LikeBe the first to like this post. Filed Under: read, Uncategorized, Watch Tagged With: Academy Award, Academy Award for Best Actress, Actor, AFI Life Achievement Award, All About Eve, American Film Institute, Bette Davis, Davis, Hollywood, Los Angeles Times, Skeffington, style icon « Encyclopedia Brown – Not So Secret Obsession

Dodaj komentarz

Redakcja

naszapolska@onet.pl

 

Kontakt

w sprawie administrowania stroną: poczta@ewatylus.pl

Krótko i na temat - Zbigniew Żmigrodzki

Siewcy niepokoju

 

Nasze czasy wyznaczają szczególną rolę dziennikarzom i politykom. I jedni, i drudzy nigdy nie cieszyli się ogólnym uznaniem: wzniecali konflikty i zamieszanie, rozsiewali kłamstwa, wmawiali niestworzone rzeczy. Dzisiaj tak zwani pracownicy mediów w znacznej części służą politykom w podsycaniu wrogości i narzucaniu lewackich poglądów, a zwłaszcza ateizacji; upowszechniają tendencje antyobyczajowe i antymoralne. Istnieją pod tym względem chlubne wyjątki, ale uczciwi dziennikarze i publicyści, tak zresztą, jak i politycy, prześladowani są przez rozpanoszony medialny libertynizm, obrzucani obelgami, eliminowani na różne sposoby. Walka zła z dobrem, jaka toczy się teraz zawzięcie w świecie, znajduje wśród służalczych ludzi mediów użytecznych sojuszników, zdolnych i skłonnych do wszystkiego.

 

***

Dialog, pojednanie, jedność

 

Ustawicznie słyszymy wezwania, aby przystąpić do dialogu i pojednać się, by zapanowała upragniona „jedność”. Są to jednak postulaty nierealne w sytuacji, gdy w świecie toczy się kampania agresywnego ateizmu pod hasłem laicyzacji oraz usunięcia religii i moralności chrześcijańskiej z życia społecznego. Jego przedstawiciele pojmują dialog i pojednanie jako przyjęcie ich przekonań i ustąpienie im pod każdym względem; posługują się kłamstwem, oszczerstwem i pałają nienawiścią. Czy Chrystus jednał się z faryzeuszami albo z kupczącymi w świątyni? Do dialogu nie ma partnerów, słyszy się groźby i obraźliwe wyzwiska, inaczej myślącym zapowiada uwięzienie, udręki, zagładę.. Toczona przez lewactwo wojna ideologiczno – polityczna nie pozostawia miejsca na mówienie o jakiejkolwiek „jedności’. A jeżeli ktoś piętnuje w imieniu Kościoła „swary i spory”, niech powie wyraźnie, kto je wszczyna i kto za nie odpowiada. Inaczej te „szlachetne’’ apele to puste, obłudne mistyfikacje.

 

Polecamy

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis