Nad rzekę, w cień drzew...

„Upał się sroży o letniej porze, topi się asfalt, praży się mur, a ja nie jadę wcale nad morze, bowiem nad morzem tęsknię do gór... Chodzę zdyszany, zły i ponury, patrzę zmęczony w płonącą dal, lecz za nic w świecie nie jadę w góry, bo w górach tęsknię do morskich fal...


Lubię wsi polskiej czerstwą urodę, poszum pól pełnych i lasów wtór, ale wyjechać na wieś nie mogę, bo tam nie będzie morza i gór.  Więc chodzę sobie po skwarnym mieście, pośród pożarnie spalonych dni.  I tęsknię bardzo, tęsknię boleśnie do gór, do morza oraz do wsi...”              

      - Tak pisał poeta okresu międzywojennego, Światopełk Karpiński. Ale i dziś bywa  podobnie. Nad morzem i w górach tłumy, wieś niemodna, za granicą niebezpiecznie. Jeżeli ktoś ma psa, w hotelach i pensjonatach nie przyjmują gości w takim towarzystwie. Co zatem zrobić? Przypomina się dowcip: Grzesznik umarł i stanął przed bramą piekła z ulubionym psem. Chciałby go wziąć ze sobą, więc pyta odźwiernego diabła: czy można wejść z psem? Ten        

odpowiada: tak, ale pod warunkiem, że jest to zły pies. A do pensjonatu nawet z dobrym psem wejść nie można...

 

Zbigniew Żmigrodzki

 

 

fot. M.Bucka/Wikipedia


05-07-2018 admin

Komentarze

 • Michalkiewicz byl i waszym publicysta NP.Warto pomyslec, jaki rodz.propagandy uprawia ten farbowany lis rodem z sowieckich "Nivosti" Agencja Tass, znajomy masonow i agitator .Jaki stawia sobie cel? Kogo reprezentuje i dlaczego tylu prawych ludzi nie mysli, sluchajac tego szarlatana.?
 • Co za dno, te komentarze!!!
 • https://youtu.be/
  VlGIiVsoj1Y
  Michalkiewicz
  O tym kto powinien
  zostac msrsxalkiem
  Sejmu
  I polskim premierem
  Na poczatku filmu
  I na samym koncu.
 • http://prawy.pl/75421-w-przededniu-kolejnego-resetu/
  Michalkiew icz
  Tekst zostal tu zamieszczony,ale cenzory europejsie wyczyscily.Po kilku probach udalo mi sie w ogole dostac na prawy.pl po ten link.
  W tekscie wyczyszczonym stad pisze o komunistycznym rodowodzie politruka Zielonego Sztandaru Michalkiewicza i jego pracy jajo tlumacza w sowieckiej agencji inf Novosti, Teraz Itartass.On sam o tym pisze na swojej str w zyciorysie.Tu chodzi o jego opinie, ze to byla przepasc te zmiany w ustawie o IPN , czyli klamac, pluc i oczerniac skolko ugodno wg niego .Mysksc Ojczyzna, ale jaka, gdzie?
 • Prawy.pl stosuje tak jak i niezalezna.pl cenzure .Pisuje tam byly publicysta NP St.Michalkiewicz,dziwnym trafem uznajacy sie za opcje narodowa i patriotyczna i przy tym niezwykle produktywny.Jest wszedzie,takze w prasie polonijnej,czasami na tournee ze swoimi przemysleniami.We wpisie powyzej zamieszcze rzeczony tekst blokowany.
  "
 • Metody niezalezna.pl blokada i cenzura,ale kopiuj-wklej z twiittera dyskusji idzie cenzorkom plynnie:
  Zablokowany wpis:
  "W temacie o tym beznadziejnym Tuleji cytujecie komentarze z twitat,bo sami w sferze Wolnego Slowa cenzurujecie wpisy.Pomyslowe haha, dyskusje zakneblowac i wklejac inna.;);) Smiac sie, czy plakac ? Niezalezna od ?
 • https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/5773-tchorzliwy-odwrot-juz -31-lipca-rusza-proces-ktory-ringier-axel-springer-wytoczyl-wars zawskiej-gazecie
  31 lipca ,zapraszaja na proces.Kolejni do zniszczenia po NP? Kaczynski klamal, boi sie tchorz bronic polskich mediow.Co innego opowiada, co innego robi, a raczej blokuje.Na szczescie PISowcy orzemowiki mu do rozumu i nie zniszczy branzy futerkowej, o co zabiegal i robil pokazy w PE.Czy ten czlowiek ma sie dobrze? Tak w ogole.Szkodnik wystawia PAD na kokejna kadencje, choc ten rzuca klody pod nogi Ziobro i zawetowal ustawy, ktore byly b.wazne.
 • http://m.niezalezna.pl/231123-majchrowski-bezpartyjny-wolne-zart y-wspiera-go-totalna-opozycja#komentarz-1308016
  Blokada wpisu, ze w Krakowie radni PIS glosuja tak jak majcherzy.Polecam komentarze.
 • Przejedzcie sie do bezrobotnej Lodzi, gdzie jeszcze strasza ruiny po zakladach wlokienniczych i odziezowych.To w Pilsce bie ma juz zakladow tego typu oprocz tych najmniejszych, bo rynek klienta to glownie w Polsce lumpeksy ze znoszona odzieza po innych nacjach?! To efekt biedy i niskich zarobkow,wystarczy ruszyc sie tluste misie za rogatki."
  Tekst do 1Przejedzcie sie do bezrobotnej Lodzi, gdzie jeszcze strasza ruiny po zakladach wlokienniczych i odziezowych.To w Pilsce bie ma juz zakladow tego typu oprocz tych najmniejszych, bo rynek klienta to glownie w Polsce lumpeksy ze znoszona odzieza po innych nacjach?! To efekt biedy i niskich zarobkow,wystarczy ruszyc sie tluste misie za rogatki"
  Tekst do wpisu.10:58
 • To samo.Blokads/tekst w kolejnym wpisie /-cenzura na niezalezna.pl w temacie"Odziezowy gigant wkracza do Polski."/ZIrlandii i zapewne z dotacjami od Morawieckiegi w ramach SpecStrefyEkon.

  "
  "

Dodaj komentarz

Redakcja

naszapolska@onet.pl

 

Kontakt

w sprawie administrowania stroną: poczta@ewatylus.pl

Krótko i na temat - Zbigniew Żmigrodzki

Siewcy niepokoju

 

Nasze czasy wyznaczają szczególną rolę dziennikarzom i politykom. I jedni, i drudzy nigdy nie cieszyli się ogólnym uznaniem: wzniecali konflikty i zamieszanie, rozsiewali kłamstwa, wmawiali niestworzone rzeczy. Dzisiaj tak zwani pracownicy mediów w znacznej części służą politykom w podsycaniu wrogości i narzucaniu lewackich poglądów, a zwłaszcza ateizacji; upowszechniają tendencje antyobyczajowe i antymoralne. Istnieją pod tym względem chlubne wyjątki, ale uczciwi dziennikarze i publicyści, tak zresztą, jak i politycy, prześladowani są przez rozpanoszony medialny libertynizm, obrzucani obelgami, eliminowani na różne sposoby. Walka zła z dobrem, jaka toczy się teraz zawzięcie w świecie, znajduje wśród służalczych ludzi mediów użytecznych sojuszników, zdolnych i skłonnych do wszystkiego.

 

***

Dialog, pojednanie, jedność

 

Ustawicznie słyszymy wezwania, aby przystąpić do dialogu i pojednać się, by zapanowała upragniona „jedność”. Są to jednak postulaty nierealne w sytuacji, gdy w świecie toczy się kampania agresywnego ateizmu pod hasłem laicyzacji oraz usunięcia religii i moralności chrześcijańskiej z życia społecznego. Jego przedstawiciele pojmują dialog i pojednanie jako przyjęcie ich przekonań i ustąpienie im pod każdym względem; posługują się kłamstwem, oszczerstwem i pałają nienawiścią. Czy Chrystus jednał się z faryzeuszami albo z kupczącymi w świątyni? Do dialogu nie ma partnerów, słyszy się groźby i obraźliwe wyzwiska, inaczej myślącym zapowiada uwięzienie, udręki, zagładę.. Toczona przez lewactwo wojna ideologiczno – polityczna nie pozostawia miejsca na mówienie o jakiejkolwiek „jedności’. A jeżeli ktoś piętnuje w imieniu Kościoła „swary i spory”, niech powie wyraźnie, kto je wszczyna i kto za nie odpowiada. Inaczej te „szlachetne’’ apele to puste, obłudne mistyfikacje.

 

Polecamy

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis