Widmo „populizmu”

Unia Europejska, ta współczesna postać postkomunizmu społeczno - kulturowego, wykreowała nowy cel ataku – „populizm”: połączenie „prawicy”, obejmujące Kościół katolicki i jego wyznawców, patriotyzm zwany „nacjonalizmem” oraz „konserwatyzm”, czyli poszanowanie moralności i tradycji.

 


Przeciwko owemu „populizmowi” występuje lewactwo wszelkiego rodzaju : fałszywi liberałowie - libertyni, neokomuniści, „zieloni” z ekologami, „anarchiści” itp. Zajadłe pomstowanie na „populizm” rozlega się od Warszawy (PO, „Nowoczesna”, „Razem”) po Brukselę, Berlin i Paryż. „Populiści” to my: rydzyki i mohery, świętoszki, pisiarze, „Polska tramwajowa” i „blokowa”. „Elity” opozycyjne: sądowe, samorządowe, biznesowe, naukowe, mafijne,, artystyczne i „twórcze” – opluwają nas i wygrażają nam, jak mogą, z wyżyn swoich rezydencji i pękatych portfeli. Wspomaga je dziennikarstwo prasowe oraz internetowe, pozostające na usługach Niemców, Anglików, Francuzów i Żydów amerykańsko-izraelskich. A rząd nam zaleca dobre miny do złej gry.

Zbigniew Żmigrodzki

 


22-09-2018 admin

Komentarze

  • Teraz się mówi, że nie podpisał i nie podpisze. Co jest prawdą? Przecież media polskie i obce informowały , że PolskaL6MK podpisała.
  • W sensie, ze gazeta wychodzi teraz tez za granica.
    Nie mam polskich znakow;(
  • http://m.niezalezna.pl/239157-takiego-projektu-jeszcze-nie-bylo- gazeta-polska-teraz-rowniez-zagranica
    Was zniszczyli ,a tu prosze....miedzynarodowo sie robi, ale bledy ortograficzne w tytule, jakies takie swojskie: "za granica" raczej powinno byc.7 mln dostal Sakiewicz na portal z kamerami o puszczy.. .
  • Nie tylko to; rząd podpisał deklarację z Marakeszu o przyjmowaniu imigrantów i zamierza pozostawić towarzyszkę G. oraz jej trabantów na stanowiskach, rezygnując częściowo z reformy sądów.

Dodaj komentarz

Redakcja

naszapolska@onet.pl

 

Kontakt

w sprawie administrowania stroną: poczta@ewatylus.pl

Krótko i na temat - Zbigniew Żmigrodzki

Siewcy niepokoju

 

Nasze czasy wyznaczają szczególną rolę dziennikarzom i politykom. I jedni, i drudzy nigdy nie cieszyli się ogólnym uznaniem: wzniecali konflikty i zamieszanie, rozsiewali kłamstwa, wmawiali niestworzone rzeczy. Dzisiaj tak zwani pracownicy mediów w znacznej części służą politykom w podsycaniu wrogości i narzucaniu lewackich poglądów, a zwłaszcza ateizacji; upowszechniają tendencje antyobyczajowe i antymoralne. Istnieją pod tym względem chlubne wyjątki, ale uczciwi dziennikarze i publicyści, tak zresztą, jak i politycy, prześladowani są przez rozpanoszony medialny libertynizm, obrzucani obelgami, eliminowani na różne sposoby. Walka zła z dobrem, jaka toczy się teraz zawzięcie w świecie, znajduje wśród służalczych ludzi mediów użytecznych sojuszników, zdolnych i skłonnych do wszystkiego.

 

***

Dialog, pojednanie, jedność

 

Ustawicznie słyszymy wezwania, aby przystąpić do dialogu i pojednać się, by zapanowała upragniona „jedność”. Są to jednak postulaty nierealne w sytuacji, gdy w świecie toczy się kampania agresywnego ateizmu pod hasłem laicyzacji oraz usunięcia religii i moralności chrześcijańskiej z życia społecznego. Jego przedstawiciele pojmują dialog i pojednanie jako przyjęcie ich przekonań i ustąpienie im pod każdym względem; posługują się kłamstwem, oszczerstwem i pałają nienawiścią. Czy Chrystus jednał się z faryzeuszami albo z kupczącymi w świątyni? Do dialogu nie ma partnerów, słyszy się groźby i obraźliwe wyzwiska, inaczej myślącym zapowiada uwięzienie, udręki, zagładę.. Toczona przez lewactwo wojna ideologiczno – polityczna nie pozostawia miejsca na mówienie o jakiejkolwiek „jedności’. A jeżeli ktoś piętnuje w imieniu Kościoła „swary i spory”, niech powie wyraźnie, kto je wszczyna i kto za nie odpowiada. Inaczej te „szlachetne’’ apele to puste, obłudne mistyfikacje.

 

Polecamy

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis