W Polsce są rysunki syryjskich dzieci

Poprzez swoje prace rysunkowe syryjskie dzieci wołały o pokój do władz Unii Europejskiej i ONZ. Powstało ich milion, ponieważ rysowało milion syryjskich chrześcijańskich i muzułmańskich dzieci w różnym wieku. 


Niektóre rysunki wojnę, marzenia o pokoju, strzelających do siebie ludzi i amunicję. Na wielu z nich były syryjskie flagi. Czasami dzieci zamieszczał na nich napisy z prośbą o pomoc w zaprowadzeniu pokoju. Wspólnym przesłaniem rysunkowej akcji było właśnie wołanie do Europy: dajcie nam pokój. Rysunki z listami w październiku otrzymali najważniejsi przedstawiciele urzędów Unii i ONZ. Ponad tysiąc takich rysunków zostało przekazanych do biura Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, gdzie są rozprowadzane jako cegiełki na obudowę zniszczonej w wojnie szkoły w syryjskiej Maluli.


07-01-2017 admin

Komentarze

 • Przez weekend nie mozna bylo otworzyc tej strony ani w UK, ani w Polsce.
 • Widze w moim smartfonie puste miejsca tam, gdzie zostawilam dwa komentarze odnosnie tematu.
  www.rodzinarodzinie.caritas.pl
 • Caritas Polska prowadzi rewelacyjna zbiorke dla rodzin / konkretnych/ w Syrii.Kazdy indywidualnie, jako firma, parafia, diecezja nawet- moze sie dolaczyc i dorzucic pare zlotych.Jak?
  http://
  rodzinarodzinie.caritas.pl/
 • Bardzo wymowna akcja i wymuszajaca konkretna odpowiedz.Tragedia tych dzieci, zwlaszcza w miastach objetych dzialaniami wojennymi, jest
  niewyobrazalna

Dodaj komentarz

Redakcja

naszapolska@onet.pl

 

Kontakt

w sprawie administrowania stroną: poczta@ewatylus.pl

Krótko i na temat - Zbigniew Żmigrodzki

Siewcy niepokoju

 

Nasze czasy wyznaczają szczególną rolę dziennikarzom i politykom. I jedni, i drudzy nigdy nie cieszyli się ogólnym uznaniem: wzniecali konflikty i zamieszanie, rozsiewali kłamstwa, wmawiali niestworzone rzeczy. Dzisiaj tak zwani pracownicy mediów w znacznej części służą politykom w podsycaniu wrogości i narzucaniu lewackich poglądów, a zwłaszcza ateizacji; upowszechniają tendencje antyobyczajowe i antymoralne. Istnieją pod tym względem chlubne wyjątki, ale uczciwi dziennikarze i publicyści, tak zresztą, jak i politycy, prześladowani są przez rozpanoszony medialny libertynizm, obrzucani obelgami, eliminowani na różne sposoby. Walka zła z dobrem, jaka toczy się teraz zawzięcie w świecie, znajduje wśród służalczych ludzi mediów użytecznych sojuszników, zdolnych i skłonnych do wszystkiego.

 

***

Dialog, pojednanie, jedność

 

Ustawicznie słyszymy wezwania, aby przystąpić do dialogu i pojednać się, by zapanowała upragniona „jedność”. Są to jednak postulaty nierealne w sytuacji, gdy w świecie toczy się kampania agresywnego ateizmu pod hasłem laicyzacji oraz usunięcia religii i moralności chrześcijańskiej z życia społecznego. Jego przedstawiciele pojmują dialog i pojednanie jako przyjęcie ich przekonań i ustąpienie im pod każdym względem; posługują się kłamstwem, oszczerstwem i pałają nienawiścią. Czy Chrystus jednał się z faryzeuszami albo z kupczącymi w świątyni? Do dialogu nie ma partnerów, słyszy się groźby i obraźliwe wyzwiska, inaczej myślącym zapowiada uwięzienie, udręki, zagładę.. Toczona przez lewactwo wojna ideologiczno – polityczna nie pozostawia miejsca na mówienie o jakiejkolwiek „jedności’. A jeżeli ktoś piętnuje w imieniu Kościoła „swary i spory”, niech powie wyraźnie, kto je wszczyna i kto za nie odpowiada. Inaczej te „szlachetne’’ apele to puste, obłudne mistyfikacje.

 

Polecamy

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis