Społeczny Trybunał Narodowy. Konferencja prasowa Reduty Dobrego Imienia i Fundacji Łączka

Reduta Dobrego Imienia i Fundacja Łączka powołują Społeczny Trybunał Narodowy do spraw osądzenia zbrodniarzy komunistycznych. We wtorek, 8 listopada o godz. 14.00  siedzibie w PAP w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa informująca o powołaniu organu zajmującego się rozliczaniem zbrodniarzy komunistycznych.


Komentarze

  • Dlaczego tak skromnie z informacja o tej inicjatywie? Jakie bedzie miala ona kompetencje?Jaki aparat sledczy? Czy nie jest to aby marnowanie czasu? Jak vrac sie za mordercow to fachowo i skutecznie.PIS ma sluzby, ktore zajmuja sie zakladaniem podsluchow i czytaniem e-maili oraz blogow.Dlaczego nie rzuci min.Blaszczak fachowcow na ten odcinek?! Zbrodnie czekaja na wyjasniebie, ukarabie sprawcow, bo nie ulegaja przedawnieniom.Trybunal Spoleczny to chyba wymysl Jaroslawa Kaczynskiego, bo 10 listopada organizuje on pod swoim szyldem Spoleczne Obchody Swieta Niepodleglosci.

Dodaj komentarz

Redakcja

naszapolska@onet.pl

 

Kontakt

w sprawie administrowania stroną: poczta@ewatylus.pl

Krótko i na temat - Zbigniew Żmigrodzki

Siewcy niepokoju

 

Nasze czasy wyznaczają szczególną rolę dziennikarzom i politykom. I jedni, i drudzy nigdy nie cieszyli się ogólnym uznaniem: wzniecali konflikty i zamieszanie, rozsiewali kłamstwa, wmawiali niestworzone rzeczy. Dzisiaj tak zwani pracownicy mediów w znacznej części służą politykom w podsycaniu wrogości i narzucaniu lewackich poglądów, a zwłaszcza ateizacji; upowszechniają tendencje antyobyczajowe i antymoralne. Istnieją pod tym względem chlubne wyjątki, ale uczciwi dziennikarze i publicyści, tak zresztą, jak i politycy, prześladowani są przez rozpanoszony medialny libertynizm, obrzucani obelgami, eliminowani na różne sposoby. Walka zła z dobrem, jaka toczy się teraz zawzięcie w świecie, znajduje wśród służalczych ludzi mediów użytecznych sojuszników, zdolnych i skłonnych do wszystkiego.

 

***

Dialog, pojednanie, jedność

 

Ustawicznie słyszymy wezwania, aby przystąpić do dialogu i pojednać się, by zapanowała upragniona „jedność”. Są to jednak postulaty nierealne w sytuacji, gdy w świecie toczy się kampania agresywnego ateizmu pod hasłem laicyzacji oraz usunięcia religii i moralności chrześcijańskiej z życia społecznego. Jego przedstawiciele pojmują dialog i pojednanie jako przyjęcie ich przekonań i ustąpienie im pod każdym względem; posługują się kłamstwem, oszczerstwem i pałają nienawiścią. Czy Chrystus jednał się z faryzeuszami albo z kupczącymi w świątyni? Do dialogu nie ma partnerów, słyszy się groźby i obraźliwe wyzwiska, inaczej myślącym zapowiada uwięzienie, udręki, zagładę.. Toczona przez lewactwo wojna ideologiczno – polityczna nie pozostawia miejsca na mówienie o jakiejkolwiek „jedności’. A jeżeli ktoś piętnuje w imieniu Kościoła „swary i spory”, niech powie wyraźnie, kto je wszczyna i kto za nie odpowiada. Inaczej te „szlachetne’’ apele to puste, obłudne mistyfikacje.

 

Polecamy

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis