Radości z okazji świąt Bożego Narodzenia

Najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pogody ducha i wylania łask Bożych każdego dnia Drogim Czytelnikom i wszystkim Przyjaciołom życzą autorzy "Naszej Polski"!


26-12-2018 admin

Komentarze

 • Z Panem Bogiem!
 • https://www.salon
  24.pl/u/daani/
  923052,jedwabne
  -sensacja-w-
  sprawie-mordercy
  -h-schapera-j-t-
  gross-prok-ipn
  -ignatiew- a-michnik
  -gazeta-wyborcza
 • https://www.salon24.pl/u/daani/923052,jedwabne-sensacja-w-sprawi e-mordercy-h-schapera-j-t-gross-prok-ipn-ignatiew-a-michnik-gaze ta-wyborcza
  I prezent noworoczny, czyli wydalo sie....Dosc klamstw i zmowy w sprawie Jedwabnego.Pozdrawiam
 • Wielu Lask Bozych , by radosc, pokoj i nadzieja, ze Zlo nie zwyciezy Dobra, ktora przyniosl na swiat Narodzony Zbawiciel - byly z Wami w nadchodzacym roku.Z Bogiem!

Dodaj komentarz

Redakcja

naszapolska@onet.pl

 

Kontakt

w sprawie administrowania stroną: poczta@ewatylus.pl

Krótko i na temat - Zbigniew Żmigrodzki

Siewcy niepokoju

 

Nasze czasy wyznaczają szczególną rolę dziennikarzom i politykom. I jedni, i drudzy nigdy nie cieszyli się ogólnym uznaniem: wzniecali konflikty i zamieszanie, rozsiewali kłamstwa, wmawiali niestworzone rzeczy. Dzisiaj tak zwani pracownicy mediów w znacznej części służą politykom w podsycaniu wrogości i narzucaniu lewackich poglądów, a zwłaszcza ateizacji; upowszechniają tendencje antyobyczajowe i antymoralne. Istnieją pod tym względem chlubne wyjątki, ale uczciwi dziennikarze i publicyści, tak zresztą, jak i politycy, prześladowani są przez rozpanoszony medialny libertynizm, obrzucani obelgami, eliminowani na różne sposoby. Walka zła z dobrem, jaka toczy się teraz zawzięcie w świecie, znajduje wśród służalczych ludzi mediów użytecznych sojuszników, zdolnych i skłonnych do wszystkiego.

 

***

Dialog, pojednanie, jedność

 

Ustawicznie słyszymy wezwania, aby przystąpić do dialogu i pojednać się, by zapanowała upragniona „jedność”. Są to jednak postulaty nierealne w sytuacji, gdy w świecie toczy się kampania agresywnego ateizmu pod hasłem laicyzacji oraz usunięcia religii i moralności chrześcijańskiej z życia społecznego. Jego przedstawiciele pojmują dialog i pojednanie jako przyjęcie ich przekonań i ustąpienie im pod każdym względem; posługują się kłamstwem, oszczerstwem i pałają nienawiścią. Czy Chrystus jednał się z faryzeuszami albo z kupczącymi w świątyni? Do dialogu nie ma partnerów, słyszy się groźby i obraźliwe wyzwiska, inaczej myślącym zapowiada uwięzienie, udręki, zagładę.. Toczona przez lewactwo wojna ideologiczno – polityczna nie pozostawia miejsca na mówienie o jakiejkolwiek „jedności’. A jeżeli ktoś piętnuje w imieniu Kościoła „swary i spory”, niech powie wyraźnie, kto je wszczyna i kto za nie odpowiada. Inaczej te „szlachetne’’ apele to puste, obłudne mistyfikacje.

 

Polecamy

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis