Nieporządki totalne

„Nie ruszać niczego, bo się popsuje”. Taka zasada obowiązywała do                        1914 roku, a potem, już w mniejszym stopniu, do 1939. Jeszcze przez 50 dalszych lat utrzymywała się z pewnym trudem, a ostatnie ćwierćwiecze  to istna katastrofa – totalna, oczywiście.


Wszystko „poruszono” – rozwinęło się   lewactwo, skutkujące powszechną demoralizacją – zatruły społeczeństwo kolejne zarazy: genderologia,  feministki, chłopobaby i babochłopy, geje, związki jednopłciowe; doszły upadek szkolnictwa i wychowania, degrengolada    świata polityki i środków przekazu. W dodatku – pojawiły się (delikatnie   

mówiąc) - nieporozumienia w Kościele katolickim. Jednak pociesza się nas,   

mówiąc: „Z tego chaosu wyłoni się nowy (wspaniały? ) świat”. Obiecanki,

cacanki...

    Na czym się tu oprzeć? Autorytety się dewaluują – od  rodzicielskich do

watykańskich, zamiast autorytetów są „idole”, których postawy i zachowania

przerażają. Na ludzi młodych czekają nałogi, narkotyki i dyskoteki, zamiast kulturalnych bali i zabaw. Teatr, film i książka stały się terenem obrzydlistw      i znieprawień. Jak tu więc żyć?  

     Poza wiarą religijną, i to ewangeliczną, tradycyjną, Chrystusową   

i opartym na niej wytrwałym przekształcaniem swojego charakteru, zdaje

się  już niczego nie być. Nawet własnych i swoich przekonań coraz trudniej  

komukolwiek udzielić Czyżby to koniec świata się zbliżał, jak zapowiadają

niektórzy publicyści i co widnieje w przepowiedniach? Wszechobecni Grzegorz Braun i jasnowidz Jackowski dolewają oliwy do ognia...

 

Zbigniew Żmigrodzki


27-06-2018 admin

Komentarze

 • http://www.radiomaryja.pl/informacje/bialystok-wyklady-nt-sytuac ji-zydow-w-regionie-w-tym-o-sledztwie-ws-jedwabnego/
  Radio Maryja bezkrytycznie przyjmuje takieboto oswiadczenia prokuratora Ignatiewa,skandalicznie prowadzacego sledztwo ws Jedwabnego.Dla tego pana prokuratora, stosujacego uderzajace rusycyzmy emw swoich wypowiedziach,nie udowodniona zbrodnia na 22 Zydowkach w SzCzuczynie byla zbrodnia Ludobojstwa.Zenada, ojcowie redemotorysci, co przekazac chcecie mlodym studentom?
 • KAR nie bedzie za oszczerstwa.Glosowanie odbylo sie bez debaty podstepnie.Czyje interesy oni reprezentuja!?Cenzura opinii na tzw.prawicowych portalach ! Takie one prawicowe jak Trocki i Mao.
 • Dzis jawna zdrada polskich interesow narodowych.Zmianabustawy o IPN.Jar nie bedzie za oszczerstwa.Tchorze i zdrajcy tak uchwalili.Maski opadly calkowicie.33
 • https://mobile.twitter.
  com/RuchNarodowy/
  status/1https://mobi le.
  twitter.com/RuchNarodowy
  /status/
  1011901745604300801/
  v ideo/
 • https://mobile.twitter.com/RuchNarodowy/status/10119017456043008 01/video/1

Dodaj komentarz

Redakcja

naszapolska@onet.pl

 

Kontakt

w sprawie administrowania stroną: poczta@ewatylus.pl

Krótko i na temat - Zbigniew Żmigrodzki

Siewcy niepokoju

 

Nasze czasy wyznaczają szczególną rolę dziennikarzom i politykom. I jedni, i drudzy nigdy nie cieszyli się ogólnym uznaniem: wzniecali konflikty i zamieszanie, rozsiewali kłamstwa, wmawiali niestworzone rzeczy. Dzisiaj tak zwani pracownicy mediów w znacznej części służą politykom w podsycaniu wrogości i narzucaniu lewackich poglądów, a zwłaszcza ateizacji; upowszechniają tendencje antyobyczajowe i antymoralne. Istnieją pod tym względem chlubne wyjątki, ale uczciwi dziennikarze i publicyści, tak zresztą, jak i politycy, prześladowani są przez rozpanoszony medialny libertynizm, obrzucani obelgami, eliminowani na różne sposoby. Walka zła z dobrem, jaka toczy się teraz zawzięcie w świecie, znajduje wśród służalczych ludzi mediów użytecznych sojuszników, zdolnych i skłonnych do wszystkiego.

 

***

Dialog, pojednanie, jedność

 

Ustawicznie słyszymy wezwania, aby przystąpić do dialogu i pojednać się, by zapanowała upragniona „jedność”. Są to jednak postulaty nierealne w sytuacji, gdy w świecie toczy się kampania agresywnego ateizmu pod hasłem laicyzacji oraz usunięcia religii i moralności chrześcijańskiej z życia społecznego. Jego przedstawiciele pojmują dialog i pojednanie jako przyjęcie ich przekonań i ustąpienie im pod każdym względem; posługują się kłamstwem, oszczerstwem i pałają nienawiścią. Czy Chrystus jednał się z faryzeuszami albo z kupczącymi w świątyni? Do dialogu nie ma partnerów, słyszy się groźby i obraźliwe wyzwiska, inaczej myślącym zapowiada uwięzienie, udręki, zagładę.. Toczona przez lewactwo wojna ideologiczno – polityczna nie pozostawia miejsca na mówienie o jakiejkolwiek „jedności’. A jeżeli ktoś piętnuje w imieniu Kościoła „swary i spory”, niech powie wyraźnie, kto je wszczyna i kto za nie odpowiada. Inaczej te „szlachetne’’ apele to puste, obłudne mistyfikacje.

 

Polecamy

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis