Napaść na Radio Maryja

Zasługi Radia Maryja, TV Trwam i wszystkich dzieł toruńskich redemptorystów - dla religii katolickiej, wiary Chrystusowej i Kościoła są ogromne, wprost nieocenione. Twórcę tego wielkiego przedsięwzięcia  - o. Tadeusza Rydzyka – należy darzyć wielkim szacunkiem i wdzięcznością. Wiedzą to  przeciwnicy Boga i religii – wojujący ateiści, liberałowie -   libertyni,  przeciwnicy  moralności chrześcijańskiej, skupieni wokół lewicujących partii – „Platformy Obywatelskiej” i „Nowoczesnej”.


Dlatego podjęli kolejną napaść na „Radio Maryja” i to dwukrotną: w postaci listu - fałszywego donosu do Papieża Franciszka, a  wkrótce potem – artykułu Rafała Pankowskiego, redaktora „Nigdy Więcej”, na łamach „Rzeczpospolitej”,  z kłamliwymi i oszczerczymi oskarżeniami o antysemityzm i „nienawiść”. Bronią Radia polscy katolicy, ale aż się prosi, aby zabrała głos hierarchia kościelna. Przecież Radio służy bezustannie od lat Kościołowi – poprzez modlitwy, programy religijne, kazania, homilie, koncerty, pielgrzymki, dyskusje, wykłady, felietony wybitnych osób, Apele Jasnogórskie, transmisje Mszy świętych, różnego rodzaju nabożeństw oraz wielkich uroczystości  religijnych i patriotycznych. Budujące audycje dla dzieci i młodzieży, porady lekarskie czy ekologiczne przynosi Radio i Telewizja Trwam. Jak to więc jest ?  Czy Przewodniczący Episkopatu albo Kardynałowie nie mogą w obronie Radia wystąpić? Dlaczego?

 Zbigniew Żmigrodzki


08-07-2017 admin

Komentarze

 • Szanownej Pani przeszkadza "rąbek u spódnicy"- Radio M. doskonale nie jest, ale dobrze, że jest.
 • Prezydent Duda odmowil honorowego patronatu wczorajszej imprezie Kresowian / hold ofiarom Rzezi Wolynskiej/, bo zapewne nie lubi, jak sie go krytykuje/ sklad komitetu/.Dramat. Z rzadu i PIS tez nie bylo nikogo.Skandal,zdrada,cos niewiarygodnego.
 • Cd. nepotyzmu? Ciekawych gosci obsluguja ojcowie prowadzacy.O narkotykach na recepte ani slowa, o potencjalnych zagrozeniach,Kaczynski po pielgrzymce do sw.Andrzeja Boboli/ tam, gdzie sw. Sie urodzil/ wprowadza marihuane bez konsultacji z lekarzami, wbrew opinii publicznej, ktora nie chce rozwoju narkobiznedu
 • Ostatnio wRM wAktualnosciach Dnia wystapil Kwiatkowski, szef NIK z nadania PO i z problemami z prawem.Byl pozbawiony, zdaje sie
  immunitetu zpowodu
 • Nie moglam dokonczyc, zrzucanie tekstu pod linie ramki nastapilo.
  Dziwne, ze sa ataki,bo ten "Bar jest wziety".
 • A nie zastanawial sie nigdy Pan Redaktor, dlaczego musiala zniknac audycja "Minal Miesiac" w "Rozmowach Niedokonczonych", dlaczego zniknela mozliwosc zamieszczaniakomentarzy na www.radiomaryja.pl, dlaczego wystepuja stale ci sami komentatorzy,choc nie brakuje bardziej patriotycznychii kompetentnych, dlaczego tak malo, bo malo jest np.reportazy i rozmow z zycia wzietych po stronie prawdy, dlaczego nie
  wzmianki o dramatycznych przeszkodach sp.

Dodaj komentarz

Redakcja

naszapolska@onet.pl

 

Kontakt

w sprawie administrowania stroną: poczta@ewatylus.pl

Krótko i na temat - Zbigniew Żmigrodzki

Siewcy niepokoju

 

Nasze czasy wyznaczają szczególną rolę dziennikarzom i politykom. I jedni, i drudzy nigdy nie cieszyli się ogólnym uznaniem: wzniecali konflikty i zamieszanie, rozsiewali kłamstwa, wmawiali niestworzone rzeczy. Dzisiaj tak zwani pracownicy mediów w znacznej części służą politykom w podsycaniu wrogości i narzucaniu lewackich poglądów, a zwłaszcza ateizacji; upowszechniają tendencje antyobyczajowe i antymoralne. Istnieją pod tym względem chlubne wyjątki, ale uczciwi dziennikarze i publicyści, tak zresztą, jak i politycy, prześladowani są przez rozpanoszony medialny libertynizm, obrzucani obelgami, eliminowani na różne sposoby. Walka zła z dobrem, jaka toczy się teraz zawzięcie w świecie, znajduje wśród służalczych ludzi mediów użytecznych sojuszników, zdolnych i skłonnych do wszystkiego.

 

***

Dialog, pojednanie, jedność

 

Ustawicznie słyszymy wezwania, aby przystąpić do dialogu i pojednać się, by zapanowała upragniona „jedność”. Są to jednak postulaty nierealne w sytuacji, gdy w świecie toczy się kampania agresywnego ateizmu pod hasłem laicyzacji oraz usunięcia religii i moralności chrześcijańskiej z życia społecznego. Jego przedstawiciele pojmują dialog i pojednanie jako przyjęcie ich przekonań i ustąpienie im pod każdym względem; posługują się kłamstwem, oszczerstwem i pałają nienawiścią. Czy Chrystus jednał się z faryzeuszami albo z kupczącymi w świątyni? Do dialogu nie ma partnerów, słyszy się groźby i obraźliwe wyzwiska, inaczej myślącym zapowiada uwięzienie, udręki, zagładę.. Toczona przez lewactwo wojna ideologiczno – polityczna nie pozostawia miejsca na mówienie o jakiejkolwiek „jedności’. A jeżeli ktoś piętnuje w imieniu Kościoła „swary i spory”, niech powie wyraźnie, kto je wszczyna i kto za nie odpowiada. Inaczej te „szlachetne’’ apele to puste, obłudne mistyfikacje.

 

Polecamy

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis