Na szańcach udokomuny

Pamiętnego połączenia - zawartego w Magdalence i przy Okrągłym Stole - 

bronią zażarcie jego dziedzice i spadkobiercy: „Platforma  Obywatelska”z „Nowoczesną”, KOD-em, „Obywatelami dla Rzeczpospolitej” i całą  pozostałą lewacką drobnicą.


Na drodze do  suwerenności i pełnej niepodległości Polski ustawili barykady: Sąd Konstytucyjny;  „Nadzwyczajna kasta” sędziów ( 10 procent zawodu); media, niezlustrowane szkoły wyższe; służby specjalne i urzędy; rozmaite instytucje publiczne; organizacje pozarządowe. Wszystko wypełnione „swoimi” ludźmi. Niestety, zwycięzcy wyborów przestraszyli się sukcesu i działają niemrawo: „Dwa lata minęły, jak jeden dzień”, a zaraza panoszy się dalej, podburza przeciwko Polsce świat .      

    W instancjach rządowych PiS zalęgły się krety: w BBN oficerowie WSI i WSW , a ilu jeszcze podobnych? Prezydent Duda ( czyżby postraszony przez Merkel?)  skręcił w lewo, ujada kąśliwe dziennikarstwo, wojują feministki, aborcjuszki, pedalstwo i przestępczość wszelkiego rodzaju. Wszystko to żąda „uwolnienia”...

    Duże miasta, w których rozpierają się na samorządowych tronach faworyci lewactwa, kpiący sobie z prawa i z przyzwoitości. Lokalne układy, na które

„nie ma mocnych”, wojewódzkie sejmiki z marszałkami broniącymi Trzeciej

RP i skostniałych stosunków. „Będziesz tak mocny, żebyś różowo-czerwonego

skruszył?” To pytanie zadają sobie, pełni jeszcze nadziei, Polacy.

                                                                                     Zbigniew Żmigrodzki

 

 


15-10-2017 admin

Komentarze

  • Panie Michale Szanowny! Dzieki;)
    Bardzo celny tekst, Autorze rownie Szanowny i cenny;)
    Tylko kogo pytaja sie...pod koniec tekstu? Nie ludzmy sie.To nie ma sensu.Jest jeden wg mnie polityk warty, by jeszcze na niego stawiac.Jedt to Zbigniew Ziobro.Pytanie, czy bedzie potrafil w takim ukladzie z coraz bardziej rozpychajacymi sie w PIS i ZP Uwolskimi sierotami, ktore sa raczej "wilkami w owczych skorach".
  • Zachęcam wszystkich, komu leżą na sercu losy Polski, do uczestnictwa w tej kolejnej Nowennie
    19. NOWENNA POMPEJAŃSKA ZA OJCZYZNĘ
    https://urbietorbi-apokalipsa.net/pl/komentarze/temat/ np-19

Dodaj komentarz

Redakcja

naszapolska@onet.pl

 

Kontakt

w sprawie administrowania stroną: poczta@ewatylus.pl

Krótko i na temat - Zbigniew Żmigrodzki

Siewcy niepokoju

 

Nasze czasy wyznaczają szczególną rolę dziennikarzom i politykom. I jedni, i drudzy nigdy nie cieszyli się ogólnym uznaniem: wzniecali konflikty i zamieszanie, rozsiewali kłamstwa, wmawiali niestworzone rzeczy. Dzisiaj tak zwani pracownicy mediów w znacznej części służą politykom w podsycaniu wrogości i narzucaniu lewackich poglądów, a zwłaszcza ateizacji; upowszechniają tendencje antyobyczajowe i antymoralne. Istnieją pod tym względem chlubne wyjątki, ale uczciwi dziennikarze i publicyści, tak zresztą, jak i politycy, prześladowani są przez rozpanoszony medialny libertynizm, obrzucani obelgami, eliminowani na różne sposoby. Walka zła z dobrem, jaka toczy się teraz zawzięcie w świecie, znajduje wśród służalczych ludzi mediów użytecznych sojuszników, zdolnych i skłonnych do wszystkiego.

 

***

Dialog, pojednanie, jedność

 

Ustawicznie słyszymy wezwania, aby przystąpić do dialogu i pojednać się, by zapanowała upragniona „jedność”. Są to jednak postulaty nierealne w sytuacji, gdy w świecie toczy się kampania agresywnego ateizmu pod hasłem laicyzacji oraz usunięcia religii i moralności chrześcijańskiej z życia społecznego. Jego przedstawiciele pojmują dialog i pojednanie jako przyjęcie ich przekonań i ustąpienie im pod każdym względem; posługują się kłamstwem, oszczerstwem i pałają nienawiścią. Czy Chrystus jednał się z faryzeuszami albo z kupczącymi w świątyni? Do dialogu nie ma partnerów, słyszy się groźby i obraźliwe wyzwiska, inaczej myślącym zapowiada uwięzienie, udręki, zagładę.. Toczona przez lewactwo wojna ideologiczno – polityczna nie pozostawia miejsca na mówienie o jakiejkolwiek „jedności’. A jeżeli ktoś piętnuje w imieniu Kościoła „swary i spory”, niech powie wyraźnie, kto je wszczyna i kto za nie odpowiada. Inaczej te „szlachetne’’ apele to puste, obłudne mistyfikacje.

 

Polecamy

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis