Msza św. w intencji śp. Marii Adamus

Najbliższa Msza święta za duszę śp. Marii Jedlińskiej-Adamus sprawowana będzie 13 sierpnia o godz. 18.00 w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. 


19-06-2016 admin

Komentarze

  • Canillg all cars, calling all cars, we're ready to make a deal. http://qrcokvrshv.com [url=http://kjahxtia.com]kjahxtia[/url] [link=http://uerliuksub.com]uerliuksub[/link]
  • I'm imeprssed. You've really raised the bar with that.
  • If you're looking to buy these artciles make it way easier. http://fqarkqquzwu.com [url=http://mjlwinrw.com]mjlwinrw[/url] [link=http://fawhpzryzfb.com]fawhpzryzfb[/link]
  • Last one to utzliie this is a rotten egg!
  • Marcela - I wasn't there on the 27th as I was busy being a parent, but friends were. A good night I undnHstaed.rad I been there, I would have shyly introduced myself and sought out fellow pseuds in that strange place called the real world.
  • Pamiętam w swoich codziennych modlitwach za zmarłych o Pani Maryli Adamus.
    Wieczne odpocznienie racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci, niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym Amen.

Dodaj komentarz

Redakcja

naszapolska@onet.pl

 

Kontakt

w sprawie administrowania stroną: poczta@ewatylus.pl

Krótko i na temat - Zbigniew Żmigrodzki

Siewcy niepokoju

 

Nasze czasy wyznaczają szczególną rolę dziennikarzom i politykom. I jedni, i drudzy nigdy nie cieszyli się ogólnym uznaniem: wzniecali konflikty i zamieszanie, rozsiewali kłamstwa, wmawiali niestworzone rzeczy. Dzisiaj tak zwani pracownicy mediów w znacznej części służą politykom w podsycaniu wrogości i narzucaniu lewackich poglądów, a zwłaszcza ateizacji; upowszechniają tendencje antyobyczajowe i antymoralne. Istnieją pod tym względem chlubne wyjątki, ale uczciwi dziennikarze i publicyści, tak zresztą, jak i politycy, prześladowani są przez rozpanoszony medialny libertynizm, obrzucani obelgami, eliminowani na różne sposoby. Walka zła z dobrem, jaka toczy się teraz zawzięcie w świecie, znajduje wśród służalczych ludzi mediów użytecznych sojuszników, zdolnych i skłonnych do wszystkiego.

 

***

Dialog, pojednanie, jedność

 

Ustawicznie słyszymy wezwania, aby przystąpić do dialogu i pojednać się, by zapanowała upragniona „jedność”. Są to jednak postulaty nierealne w sytuacji, gdy w świecie toczy się kampania agresywnego ateizmu pod hasłem laicyzacji oraz usunięcia religii i moralności chrześcijańskiej z życia społecznego. Jego przedstawiciele pojmują dialog i pojednanie jako przyjęcie ich przekonań i ustąpienie im pod każdym względem; posługują się kłamstwem, oszczerstwem i pałają nienawiścią. Czy Chrystus jednał się z faryzeuszami albo z kupczącymi w świątyni? Do dialogu nie ma partnerów, słyszy się groźby i obraźliwe wyzwiska, inaczej myślącym zapowiada uwięzienie, udręki, zagładę.. Toczona przez lewactwo wojna ideologiczno – polityczna nie pozostawia miejsca na mówienie o jakiejkolwiek „jedności’. A jeżeli ktoś piętnuje w imieniu Kościoła „swary i spory”, niech powie wyraźnie, kto je wszczyna i kto za nie odpowiada. Inaczej te „szlachetne’’ apele to puste, obłudne mistyfikacje.

 

Polecamy

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis