IPN ogłosił kolejne nazwiska bohaterów odnalezionych i zidentyfikowanych

21 kolejnych nazwisk odnalezionych i zidentyfikowanych bohaterów podał Instytut Pamięci Narodowej. W tygodniu, który mija odbyła się już dziesiąta konferencja identyfikacyjna, podczas której rodziny ofiar otrzymały noty identyfikacyjne bohaterów podziemia antykomunistycznego.


Bieżący tydzień był bardzo ważny dla Instytutu Pamięci Narodowej. We wtorek w Gdyni-Oksywiu uroczyście pochowano szczątki admirała Józefa Unruga, zasłużonego obrońcę morza i jego małżonki Zofii. W czwartek zaś w Pałacu Prezydenckim w Warszawie ogłoszono 21 nazwisk zidentyfikowanych bohaterów. Zostali oni odnalezieni przez Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN. Noty identyfikacyjne bohaterów odebrali krewni ofiar. Warto zapoznać się z ich ciekawymi biografiami. O wszystkich można przeczytać tu:

 

https://poszukiwania.ipn.gov.pl/bbp/aktualnosci/7303,Odnalezieni-i-Zidentyfikowani.html

 

 

 

fot. Prezydent.gov.p


07-10-2018 admin

Komentarze

  • Bardzo pozyteczna dzialalnosc.Chwala i Czesc Bohaterom!

Dodaj komentarz

Redakcja

naszapolska@onet.pl

 

Kontakt

w sprawie administrowania stroną: poczta@ewatylus.pl

Krótko i na temat - Zbigniew Żmigrodzki

Siewcy niepokoju

 

Nasze czasy wyznaczają szczególną rolę dziennikarzom i politykom. I jedni, i drudzy nigdy nie cieszyli się ogólnym uznaniem: wzniecali konflikty i zamieszanie, rozsiewali kłamstwa, wmawiali niestworzone rzeczy. Dzisiaj tak zwani pracownicy mediów w znacznej części służą politykom w podsycaniu wrogości i narzucaniu lewackich poglądów, a zwłaszcza ateizacji; upowszechniają tendencje antyobyczajowe i antymoralne. Istnieją pod tym względem chlubne wyjątki, ale uczciwi dziennikarze i publicyści, tak zresztą, jak i politycy, prześladowani są przez rozpanoszony medialny libertynizm, obrzucani obelgami, eliminowani na różne sposoby. Walka zła z dobrem, jaka toczy się teraz zawzięcie w świecie, znajduje wśród służalczych ludzi mediów użytecznych sojuszników, zdolnych i skłonnych do wszystkiego.

 

***

Dialog, pojednanie, jedność

 

Ustawicznie słyszymy wezwania, aby przystąpić do dialogu i pojednać się, by zapanowała upragniona „jedność”. Są to jednak postulaty nierealne w sytuacji, gdy w świecie toczy się kampania agresywnego ateizmu pod hasłem laicyzacji oraz usunięcia religii i moralności chrześcijańskiej z życia społecznego. Jego przedstawiciele pojmują dialog i pojednanie jako przyjęcie ich przekonań i ustąpienie im pod każdym względem; posługują się kłamstwem, oszczerstwem i pałają nienawiścią. Czy Chrystus jednał się z faryzeuszami albo z kupczącymi w świątyni? Do dialogu nie ma partnerów, słyszy się groźby i obraźliwe wyzwiska, inaczej myślącym zapowiada uwięzienie, udręki, zagładę.. Toczona przez lewactwo wojna ideologiczno – polityczna nie pozostawia miejsca na mówienie o jakiejkolwiek „jedności’. A jeżeli ktoś piętnuje w imieniu Kościoła „swary i spory”, niech powie wyraźnie, kto je wszczyna i kto za nie odpowiada. Inaczej te „szlachetne’’ apele to puste, obłudne mistyfikacje.

 

Polecamy

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis