„Nauka” w PRL

Ziemowit Miedziński, emerytowany profesor kilku szkół wyższych, wydał we wrocławskiej oficynie „Wektory” książkę „Tryumf czerwonych miernot”, poświęconą komunistycznemu szkodnictwu w polskiej nauce i jego kontynuacji w Trzeciej RP/PRL-bis, z takimi profesorami – agitatorami liberalnego lewactwa, jak Jan Hartman (UJ), Stefan Niesiołowski ( UŁ) czy Magdalena Środa oraz Hanna Gronkiewicz-Waltz (UW).


Jest to już druga pozycja tego autora o podobnym kierunku tematycznym  - pierwsza to „Dyktatura  ciemniaków,” opublikowana w wydawnictwie „Capital”. Warto 

zwrócić uwagę, że znalezienie wydawcy dla tych tytułów było dla Miedzińskiego dużym problemem: w naszej rzeczywistości obowiązuje wobec ludzi i zjawisk z tamtych lat oraz w stosunku do ich kontynuatorów „miękki kurs”, natomiast ten autor mówi o nich bezwzględną prawdę, i to niepokornym językiem. Usunięty z uczelni i pozbawiony  pracy na szereg lat ( wszelkie próby zatrudnienia pozostawały bez rezultatu), poznał perfekcyjnie środowisko, o którym pisze. „Proszę pana, ja nawet w bibliotece nie mogę pana zatrudnić,” powiedział mu rektor uniwersytetu, w którym przedtem Miedziński jako docent pracował.    .

           Że książkę tę spotkają napaści ze strony zakamieniałego uczelniano-medialnego lewactwa, trudno wątpić. Jak i w to, że przeczytać ją koniecznie trzeba, aby rozszerzyły się choć trochę – wciąż zawężone – umysłowe horyzonty Polaków.    

 

Zbigniew Żmigrodzki


10-01-2018 admin

Komentarze

 • Książkę Miedzińskiego konsekwentnie "wyciszono". Żadnych omówień, zero polemik, nic recenzji. To podobno lepsza metoda od napaści.
 • https://www.salon24.pl/newsroom/835889,gowin-zapowiada-zmniejsze nie-liczby-wiceministrow-zdradza-kulisy-rekonstrukcji

  A na koniec potwierdza, ze prezes ma wiele nowych POmyslow.
 • http://niepoprawni.pl/blog/lwow47/ten-wielki-wor-mamony-niech-bu dzi-z-letargu
 • Z komentarzami.Prownanie do drugiej Nocnej Zniany celne.Tylko kto w rolach glownych?
  http://niepoprawni.pl/blog/zyga-dulski/jak-wladze-z-n arodem-sie-licza
 • https://m.money.pl/wiadomosci/artykul/artykul,132,0,2396036.html
  Kara cofnieta.Gowin stwierdzil najwyrzniej, ze sa inne metosy, by przysluzyc sie swoim.Wczoraj w RM byl cytata z jego wypowiedzi, ze dzien wczesniej spedzil 5 godzin na rozmowie z JK, ktoremu wg niego nie brakuje sil witalnych i wielu nowych POmyslow.
  Strach sie bac. Czy ktos czuwa nad POmyslami JK i jego kondycja?
 • http://radioem.pl/doc/4377954.Gowin-kara-KRRiT-dla-TVN-nieprzemy slana
 • Zly omen, wabiacy klamstwem w zywe oczy bezwstydnie, ba, z radoscia! Jak aie czuja jego admiratorzy i zasilani finansowo? Nikt nie rzadzi, wszyscy na sznurkach z Grupy Bi
 • A ja goraco polecam wywiad z 1994 r z JK Teresy Toranskiej w jej zbiorze wywiadow "My".Ja po tym nie mialam zludzen, co do niego.To fantom.Fatum

  rozbicie m osoowosci
 • I jak po rekonstrukcji rzadu PIS w rzad krypto PO? Kryptolog z tego Jarasa cie choroba, zmiany w rzadzie pod dyktando ....czyje?

Dodaj komentarz

Redakcja

naszapolska@onet.pl

 

Kontakt

w sprawie administrowania stroną: poczta@ewatylus.pl

Krótko i na temat - Zbigniew Żmigrodzki

Siewcy niepokoju

 

Nasze czasy wyznaczają szczególną rolę dziennikarzom i politykom. I jedni, i drudzy nigdy nie cieszyli się ogólnym uznaniem: wzniecali konflikty i zamieszanie, rozsiewali kłamstwa, wmawiali niestworzone rzeczy. Dzisiaj tak zwani pracownicy mediów w znacznej części służą politykom w podsycaniu wrogości i narzucaniu lewackich poglądów, a zwłaszcza ateizacji; upowszechniają tendencje antyobyczajowe i antymoralne. Istnieją pod tym względem chlubne wyjątki, ale uczciwi dziennikarze i publicyści, tak zresztą, jak i politycy, prześladowani są przez rozpanoszony medialny libertynizm, obrzucani obelgami, eliminowani na różne sposoby. Walka zła z dobrem, jaka toczy się teraz zawzięcie w świecie, znajduje wśród służalczych ludzi mediów użytecznych sojuszników, zdolnych i skłonnych do wszystkiego.

 

***

Dialog, pojednanie, jedność

 

Ustawicznie słyszymy wezwania, aby przystąpić do dialogu i pojednać się, by zapanowała upragniona „jedność”. Są to jednak postulaty nierealne w sytuacji, gdy w świecie toczy się kampania agresywnego ateizmu pod hasłem laicyzacji oraz usunięcia religii i moralności chrześcijańskiej z życia społecznego. Jego przedstawiciele pojmują dialog i pojednanie jako przyjęcie ich przekonań i ustąpienie im pod każdym względem; posługują się kłamstwem, oszczerstwem i pałają nienawiścią. Czy Chrystus jednał się z faryzeuszami albo z kupczącymi w świątyni? Do dialogu nie ma partnerów, słyszy się groźby i obraźliwe wyzwiska, inaczej myślącym zapowiada uwięzienie, udręki, zagładę.. Toczona przez lewactwo wojna ideologiczno – polityczna nie pozostawia miejsca na mówienie o jakiejkolwiek „jedności’. A jeżeli ktoś piętnuje w imieniu Kościoła „swary i spory”, niech powie wyraźnie, kto je wszczyna i kto za nie odpowiada. Inaczej te „szlachetne’’ apele to puste, obłudne mistyfikacje.

 

Polecamy

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis