Zapomniani do dziś

Rządzący Polską do 1989 roku komuniści, a w ślad za nimi ich następcy                      

- „liberałowie” o lewicowym ukierunkowaniu, za głównego ideowego wroga 

uznawali stronnictwo narodowe.


Dużą część jego działaczy wymordowali 

Niemcy, a po wojnie ocalałych więzili i skazywali na śmierć rządcy „Polski

Ludowej”. Ze szczególną nienawiścią traktowano formacje wojskowe obozu narodowego, które podczas niemieckiej okupacji od jej początku stanęły do walki. Narodowa Organizacja Wojskowa, a następnie Narodowe Siły Zbrojne,

zapisały chlubną kartę w historii antyniemieckiego oporu. Oskarżano je o występowanie przeciwko Żydom, ale byli to Żydzi biorący udział w zbrojnej komunistycznej partyzantce, zwalczającej zbrodniczo  polską konspirację. Zarówno NOW, jak i NSZ, za wroga uznawały konsekwentnie i Niemcy, i Sowiety, aż do końca wojny i po niej. Niestety, negację środowisk narodowych przejęli od komunistów dzisiaj rządzący Polską, odnosząc się nieżyczliwie  do wszelkich ugrupowań o tym kierunku ideowym oraz do ich tradycji historycznej, co owocuje zaniechaniem szerszych badań w tym kierunku.

Zapomniane jest między innymi - także przez stronę kościelną – dalece rozwinięte duszpasterstwo narodowych formacji wojskowych. Księża uczestniczyli także w akcjach   zbrojnych – przykładem może być ks. Feliks Kowalik, ps. „Zagłoba”, oficer NSZ, walczący od 1939 r. Dowodził akcją na Bank Emisyjny w Częstochowie, która przeszła do historii. Inny częstochowski kapelan, całkowicie nieznany, to  ks. Władysław Karlik, po wojnie prefekt w Gimnazjum i Liceum SS. Nazaretanek. Miałem zaszczyt go znać.  Oni, tak jak wielu innych, „toną w morzu niepamięci”, w  jakim wciąż utrzymuje naszą mentalność, podszyta komunistycznym lewactwem  społeczność.             

                                                                          

 

Zbigniew Żmigrodzki  

 

 


19-01-2017 admin

Komentarze

 • Na stronie internetowej podany jest aktualny telefon do pani Redaktor Ewy Tylus. Dawny telefon nie dziala.
 • Polecam moje blogi:
  zbigniewzmigrodzki.pl simplesite.com
  portr31 bloog.pl
  Uzupelniaja felietony w NP.
 • Red.Z.Zmigrodzki.Dziekujeza odpowiedz i ciesze sie, ze strona dziala.Ludzie chca pomoc, o ile mozna.Czy ten mail jest aktualny? Do red.Tel nieczynny z UK.Racja.Za duzo tam pozerstwa i wspierania niemieckich gadzinowek antypolskich jak pewien portal, jtory sie uaktywnia przed wyborami ze swoja zjadliwa gadzinowatoscia antupolska.A te tabloidy! Strasznie brakuje NP.Cos trzeba zadzialac! Skladaliscie podania o dotacje? Mieli wspierac patriotycne pisma! Uwaga na projekt znian w ustawie o lokatorch.Chca masowo wyrzucac ludzi na bruk.Beda nad tym debatowac i glosowac w Sejmie.Za prawy.pl Ceta i eksmisje na bruk a'la Blida z SLD! Dobra zmiana? Pozdrawiam serdecznie z UK
 • Odpowiadam Pani Dance: Rafał Ziemkiewicz nie reprezentuje autentycznego środowiska narodowego, którego zresztą nie ma. Komuniści i liberałowie skutecznie temu do dziś przeszkadzają. Nie życzy go sobie również PiS, widząc w jego wizji konkurencję.
 • Tak wlasnie jest.Jednak nowa endecja powstala...Cos sie zaczelo i dalej cisza.Moze cos wiecej wie red.A.Ziemkiewicz?ps.Tel.do red nieczynny? Jak mozna sie skintaktowac?

Dodaj komentarz

Redakcja

naszapolska@onet.pl

 

Kontakt

w sprawie administrowania stroną: poczta@ewatylus.pl

Krótko i na temat - Zbigniew Żmigrodzki

Siewcy niepokoju

 

Nasze czasy wyznaczają szczególną rolę dziennikarzom i politykom. I jedni, i drudzy nigdy nie cieszyli się ogólnym uznaniem: wzniecali konflikty i zamieszanie, rozsiewali kłamstwa, wmawiali niestworzone rzeczy. Dzisiaj tak zwani pracownicy mediów w znacznej części służą politykom w podsycaniu wrogości i narzucaniu lewackich poglądów, a zwłaszcza ateizacji; upowszechniają tendencje antyobyczajowe i antymoralne. Istnieją pod tym względem chlubne wyjątki, ale uczciwi dziennikarze i publicyści, tak zresztą, jak i politycy, prześladowani są przez rozpanoszony medialny libertynizm, obrzucani obelgami, eliminowani na różne sposoby. Walka zła z dobrem, jaka toczy się teraz zawzięcie w świecie, znajduje wśród służalczych ludzi mediów użytecznych sojuszników, zdolnych i skłonnych do wszystkiego.

 

***

Dialog, pojednanie, jedność

 

Ustawicznie słyszymy wezwania, aby przystąpić do dialogu i pojednać się, by zapanowała upragniona „jedność”. Są to jednak postulaty nierealne w sytuacji, gdy w świecie toczy się kampania agresywnego ateizmu pod hasłem laicyzacji oraz usunięcia religii i moralności chrześcijańskiej z życia społecznego. Jego przedstawiciele pojmują dialog i pojednanie jako przyjęcie ich przekonań i ustąpienie im pod każdym względem; posługują się kłamstwem, oszczerstwem i pałają nienawiścią. Czy Chrystus jednał się z faryzeuszami albo z kupczącymi w świątyni? Do dialogu nie ma partnerów, słyszy się groźby i obraźliwe wyzwiska, inaczej myślącym zapowiada uwięzienie, udręki, zagładę.. Toczona przez lewactwo wojna ideologiczno – polityczna nie pozostawia miejsca na mówienie o jakiejkolwiek „jedności’. A jeżeli ktoś piętnuje w imieniu Kościoła „swary i spory”, niech powie wyraźnie, kto je wszczyna i kto za nie odpowiada. Inaczej te „szlachetne’’ apele to puste, obłudne mistyfikacje.

 

Polecamy

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis