Dzień Flagi RP i Święto Narodowe 3 maja. Program obchodów
 
W Dzień Flagi RP, 2 maja, na wieży Zamku Królewskiego z udziałem Prezydenta RP odbędzie się uroczyste podniesienie Flagi Państwowej. Tego dnia Prezydent Andrzej Duda nada również odznaczenia państwowe.

2 MAJA
 
godz. 11.15 Uroczyste podniesienie Flagi Państwowej RP na Wieży Zegarowej Zamku Królewskiego (Plac Zamkowy).
 
 

godz. 12.00 Uroczystości na dziedzińcu Belwederu.

Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. Przekazanie flag państwowych.

 
 
Planowane wystąpienie Prezydenta RP
 
 
3 MAJA
 
 
 

godz. 9.30 – Msza św. w intencji Ojczyzny (Bazylika Archikatedralna p.w. św. Jana Chrzciciela, ul. Świętojańska 8).

O godz. 11 w sali balowej Zamku Królewskiego Andrzej Duda wręczy odznaczenia państwowe


godz. 12.00 – Uroczystość na Placu Zamkowym.


Planowane wystąpienie Prezydenta RP

 
 
 
Godz. 18.10 - Udział Prezydenta RP w imprezie plenerowej „VIVAT MAJ TRZECI MAJ” (Plac Teatralny)
 
 
 
 

Komentarze

  • Great article but it didn't have evtygehinr-I didn't find the kitchen sink! http://gkomgq.com [url=http://jdipxshypcb.com]jdipxshypcb[/url] [link=http://mxiyryfxe.com]mxiyryfxe[/link]
  • Wonderful exoipnatlan of facts available here.
  • I will be putting this dazlzing insight to good use in no time. http://kujnvy.com [url=http://mlmtiodigtd.com]mlmtiodigtd[/url] [link=http://ujtwak.com]ujtwak[/link]
  • Son of a gun, this is so heplful!
  • Bonjour,il me semblait avoir été clair que la phase de bêta-test est réservée aux techniciens à l’aise avec leur hébergement.Pour tout de même vous aider, ce code d’erreur indique que la personne ayant installé le module n’a pas lu la doosnentaticn.Fourmiusez la documentation du module à votre technicien en hébergement et il réglera le problème (le code d’erreur est lié à votre hébergement et non au module).Cordialement TgG.

Dodaj komentarz

Redakcja

naszapolska@onet.pl

 

Kontakt

w sprawie administrowania stroną: poczta@ewatylus.pl

Krótko i na temat - Zbigniew Żmigrodzki

Siewcy niepokoju

 

Nasze czasy wyznaczają szczególną rolę dziennikarzom i politykom. I jedni, i drudzy nigdy nie cieszyli się ogólnym uznaniem: wzniecali konflikty i zamieszanie, rozsiewali kłamstwa, wmawiali niestworzone rzeczy. Dzisiaj tak zwani pracownicy mediów w znacznej części służą politykom w podsycaniu wrogości i narzucaniu lewackich poglądów, a zwłaszcza ateizacji; upowszechniają tendencje antyobyczajowe i antymoralne. Istnieją pod tym względem chlubne wyjątki, ale uczciwi dziennikarze i publicyści, tak zresztą, jak i politycy, prześladowani są przez rozpanoszony medialny libertynizm, obrzucani obelgami, eliminowani na różne sposoby. Walka zła z dobrem, jaka toczy się teraz zawzięcie w świecie, znajduje wśród służalczych ludzi mediów użytecznych sojuszników, zdolnych i skłonnych do wszystkiego.

 

***

Dialog, pojednanie, jedność

 

Ustawicznie słyszymy wezwania, aby przystąpić do dialogu i pojednać się, by zapanowała upragniona „jedność”. Są to jednak postulaty nierealne w sytuacji, gdy w świecie toczy się kampania agresywnego ateizmu pod hasłem laicyzacji oraz usunięcia religii i moralności chrześcijańskiej z życia społecznego. Jego przedstawiciele pojmują dialog i pojednanie jako przyjęcie ich przekonań i ustąpienie im pod każdym względem; posługują się kłamstwem, oszczerstwem i pałają nienawiścią. Czy Chrystus jednał się z faryzeuszami albo z kupczącymi w świątyni? Do dialogu nie ma partnerów, słyszy się groźby i obraźliwe wyzwiska, inaczej myślącym zapowiada uwięzienie, udręki, zagładę.. Toczona przez lewactwo wojna ideologiczno – polityczna nie pozostawia miejsca na mówienie o jakiejkolwiek „jedności’. A jeżeli ktoś piętnuje w imieniu Kościoła „swary i spory”, niech powie wyraźnie, kto je wszczyna i kto za nie odpowiada. Inaczej te „szlachetne’’ apele to puste, obłudne mistyfikacje.

 

Polecamy

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis